Buradasınız : Ana Sayfa // Genel, Kerpe // Kandıra ile özdeşleşmiş bir isim Mustafa Kandıralı…

Kandıra ile özdeşleşmiş bir isim Mustafa Kandıralı…

Sponsorlu Bağlantılar

Kandıra’nın aslında kayda değer o kadar çok ünlü siması vardır ki,nüfusu ile ufak bir ilçe olmasına rağmen çok ünlü ve kaliteli insanlar yetiştirmiştir…Bunlardan biri de dünyaca ünlü klarnetçimiz Mustafa Kandıralı’dır.

kandirali

Mustafa Kandıralı 1930 yılında Kocaeli’nin ufak ilçesi olan ve o zamanlar Kocaeli’nin bir kazası olan Kandıra’da dünyaya gelmiştir..Anlatılana göre bir gün yürüyerek İstanbul’a gitmiş ve 50 yılı aşkın süren sanat yaşantısına İstanbul’da başlamıştır.Öyle ünlü olmuştur ki dünyada da klarneti tanıtan yüz haline gelmiştir.Mustafa Kandıralı için bir klarnet virtüözü olduğunu söylemek pek de yersiz bir cümle olmaz.Türkiye’de klarnet deyince akla hep o gelir.Mustafa Kandıralı İstanbul’da başladığı sanat yaşantısına ABD’de verdiği konserleri de eklemiştir ve dünyaca ünlü caz sanatçısı Louis Armstrong ile de beraber çalışmıştır.

kandirali2

Mustafa Kandıralı ve Louis Armstrong videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz..TRT sanatçısı olarak bir çok programda yer almış ve bayram sabahlarının vazgeçilmesi haline gelmiştir.Halen hayatta olan bir değerimiz olan Mustafa Kandıralı sanat yaşantısı boyunca onlarca plak ve 20’nin üzerinde kaset çıkarmıştır..Kandıra’ya özgü değerlerimizi bu siteden sizlere tanıtmaya devam edeceğiz..Mustafa Kandıralı’nın Kandıra ile özdeşlesen Klarnet havası olan Kandıra Çiftetellisini buradan dinleyebilirsiniz..

Kaynak:Kerpepansiyonlari.com

 

Bunlara da bakabilirsiniz...

Kandıra'da Hıdırellez
  FaceBook ta paylaş
2.993 kez gösterildi...

Etiketler: , , , , ,Yorum Yapın

 

Kerpe

Kerpepansiyonlari.com 2011 yılından bu yana Kandıra ve sahilleri hakkında, Kerpe Pansiyon ve Kerpe Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor
Reklam vermek için tıklayın


Copyright © 2011-2019 Kerpepansiyonlari.com – Kerpe Pansiyon, Kerpe Otel. Tüm hakları saklıdır. | Kerpe'nin yeni rehberi...