Buradasınız : Ana Sayfa // Kerpe // Kerpe’ye giderken yol üstü durakları…

Kerpe’ye giderken yol üstü durakları…

Sponsorlu Bağlantılar

Kerpe ile ilgili güncel yazılarımıza devam ediyoruz..Sizler buraları daha önce bilmeyen ve gelmiş olmayanlar için adres tariflerinin kendi anladığımız ve uyguladığımız gibi sizlere de aktarmaya çalışıyoruz..

Kandıra Gişelerinden çıktıktan sonra Kerpe’ye nasıl gidilir?

Kerpe’ye giderken yol üzerinde yemek yenecek mekanlar ve

Kerpe’ye giderken yol üzeri kahvaltı edilecek yerler hakkında bilgi vereceğiz..

Kandıra gişelerinden çıktıktan sonra Kandıra yönüne doğru ilerleyebilirsiniz..

İzmitten kerpe'ye nasıl gidilir_?

İzmit’ten Kerpe’ye nasıl gidilir?

Kandıra gişelerinden çıktıktan sonra karşınıza çıkan ışıktan düz devam etmeye başladığınız anda Kandıra, Kerpe yoluna girmiş bulunmaktasınız.Artık bu yoldan hiç ayrılmazsanız direkt olarak Kandıra’ya ve Kandıra’da karşınıza gelen ışıktan da başka yöne dönmeyerek direkt devam ederseniz yolunuz Kerpe’ye ulaşacaktır..

P1050496

Karşınıza yol üstünde birkaç mekan çıkacaktır..Bu mekanlarda oturup yol yorgunluğunuzu atabilir, meşhur olan ızgara çeşitlerinden yieyebilir ve cüzi fiyatlara kahvaltı yapabilirsiniz..Sırasıyla önünüze yolun sağında kalmak üzere Et Dünyası, Mini Köşk çıkacaktır..

P1050499

Miniköşk Köfte’yi geçtiğinizde yolun karşısında Köfteci Nisan adlı mekanı da görebilirsiniz..

P1050501

 

4-5 km sonra yol üzerinde Hasır Altı Restaurant karşınıza çıkacak.Burada da yine kahvaltı ve ızgara çeşitleri bulabilirsiniz..

P1050502

 

Bu arada Kerpe’nin adını yeni duymuş ve bu yolculuğa ilk kez çıkanlara aktaracağım bazı bilgiler daha bulunuyor..Yolun çok kaliteli ve düzgün olduğunu Kerpe’ye gelem konusunda tereddüt yaşayanlar için hassasiyetle belirtmek istiyorum..

P1050505

Palazoğlu adlı fabrikayı geçtikten sonra Çubuklu mevkine gelmeden yolun sağ tarafında sıralanmış ve köy ürünlerinin satıldığı, taze mısır, yoğurt vb. ürünleri bulabileceğiniz köylü pazarlarına denk geleceksiniz..Buralardan da organik ürünleri tatmanın tadına varabilirsiniz..

P1050512

P1050513

 

Yolun çok güzel olduğunu belirtmek üzere aşağıya bir resim daha ekliyorum.Kerpe’ye gelmeden önce birkez daha düşünün…

P1050516

Bu arada Kocaeli ile Kandıra Karayolu arasının tam orta noktasına kurulmuş ve ilçe sınırı olarak Kandıra’ya bağlı bulunan Kandıra F Tipi Cezaevi de Kandıra yolunun 20. km’sinde karşınıza çıkacaktır..Cezaevinden sonra Kandıra’ya 20 km ve Kerpe’ye 35 km yolunuz kalmış demektir..

Kandıra F Tipi Cezaevi

Kandıra F Tipi Cezaevi

Artk Kandıra üzerinde Kandıra girişine kadar ufak tefek köylü pazarları görebilirsiniz.Kandıra girişinde ise Mavi Köşe adlı mekana uğrayabilir, kahvaltı edebilir, ızgara çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz..

P1050527

Mavi Köşe’yi geçtikten sonra Kandıra’ya çok kısa bir yolunuz kalmış demektir..Karşınıza çıkan Türk Bayrağı ve Kandıra girişinde bulunan Kale ile Kandıra’ya geldiğinizi farkedebilirsiniz..

P1050535

P1050539

 

Artık Kandıra’ya gelmiş bulunmaktasınız.Kandıra ışıkları üstteki fotoğrafta gözüküyor.Üstteki fotoğrafta tam karşımızda görsel olarak çok güzel gözüken Baba Dağı’nın tam arkasında deniz ve Kerpe bizlere merhaba diyecektir..

P1050541

Herkese iyi tatiller..

 

Bunlara da bakabilirsiniz...

Kerpe Ramazan Bayramı Rezervasyonu
Otel ve Pansiyonlar
  FaceBook ta paylaş
5.667 kez gösterildi...

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,3 Yorum yapılmış " Kerpe’ye giderken yol üstü durakları… "

  1. samet dedi ki:

    çok güzel bir anlatım olmuş fakat özel araç dışında kerpeye ulaşımdan da bahsedersenz,çok daha yararı olacak bizler için

  2. admin dedi ki:

    Evet bu konuda da sizlere yardımcı olmak amacıyla en kısa zamanda özel araç dşında İstanbul’dan Kerpeye nasıl gelebilirsiniz bunun bilgisini vereceğiz..

  3. anıl dedi ki:

    resimler çok güzel bu yıl yine kerpeye gelmek için can atıyorum yolların ve kerpenın iç düzenının yenilendıgını duydum paylaşımlar için teşekkürler

Yorum Yapın

 

Kerpe

Kerpepansiyonlari.com 2011 yılından bu yana Kandıra ve sahilleri hakkında, Kerpe Pansiyon ve Kerpe Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor
Reklam vermek için tıklayın


Copyright © 2011-2019 Kerpepansiyonlari.com – Kerpe Pansiyon, Kerpe Otel. Tüm hakları saklıdır. | Kerpe'nin yeni rehberi...