Buradasınız : Ana Sayfa // Kovanağzı // Kovanağzı’na nasıl gidilir?

Kovanağzı’na nasıl gidilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kovanağzı, Kandıra’nın Kefken köyüne bağlı bir koydur.Ulaşmak için Kefken’den Cebeci’ye doğru yol almanız gerekir…Kefken’den sonra karşınıza gelecek olan deniz kenarı koy Kovanağzı’dır.Bu bölgede bir kaç adet pansiyon bulunur.Bunlar Kovanağzı Kunduz Pansiyon, Kovanağzı Filiz Apart Pansiyon’dur.

Kovanağzı’na nasıl gideceğinizi tarif etmek gerekirse bölgeye İzmit üzerinden gelmek zorunda olduğunuzu düşünerek öncelikle:

İstanbul’dan Kandıra’ya nasıl gidilir?

adlı yazımızı okuyabilirsiniz…

Yukarıdaki yazıyı okuduğunuzu varsayarak Kandıra’ya ulaştığınızı düşünüyor ve Kandıra girişinde karşınıza gelecek olan Kandıra Işıklarından Kefken yönüne doğru ilerleyiniz..

P1050541

Kefken-Kerpe ayrımından Kerpe yönüne değil de Kefken yönüne doğru ilerleyiniz..

P1050598

Kefken yönüne döndükten sonra Kefken’e 10 km yolunuz kalacak.Kefken’e ulaştıktan sonra hiç bir yere sapmadan ilerlerseniz 1-2 km sonra Kovanağzı sahiline ulaşabilirsiniz..

P1060168

P1060170

P1060171

Kovanağzı tıpkı Kerpe gibi ufak bir koya sahiptir denizi güzeldir.Doğusunda yani Cebeci yönüne doğru ilerlediğiniz Pembe Kayalar Yeşil Koy ve Pembe Kayalar’a ulaşırsınız.Daha da ileriye gittiğinizde Cebeci’ye ulaşırsınız..

P1060172

P1060177

Kovanağzı’nda Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Kovanağzı Mesire Yeri’ni bulabilirsiniz..Özellikle hafta sonları Kovanağzı’nda deyim yerindeyse iğne atsanız yere düşmez…

Kerpe ya da diğer sahillerimize geldiğinizde mutlaka Kovanağzı’na da uğrayın…

İyi tatiller…

Bunlara da bakabilirsiniz...

Kerpe Değirmen Apart Otel
Kerpe Lidya Beach Hotel
  FaceBook ta paylaş
5.016 kez gösterildi...

Etiketler: , , , , , , , , ,Yorum Yapın

 

Kerpe

Kerpepansiyonlari.com 2011 yılından bu yana Kandıra ve sahilleri hakkında, Kerpe Pansiyon ve Kerpe Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor
Reklam vermek için tıklayın


Copyright © 2011-2019 Kerpepansiyonlari.com – Kerpe Pansiyon, Kerpe Otel. Tüm hakları saklıdır. | Kerpe'nin yeni rehberi...