Buradasınız : Ana Sayfa // Genel, Kerpe // Kandıra Baba Tepesi

Kandıra Baba Tepesi

Sponsorlu Bağlantılar

Kerpe ve Kandıra sahillerini güncel ve taze resimlerle sizlerle aktarmaya çalıştığımız Kerpepansiyonlari.com’da yavaş yavaş yazın sonuna geldiğimizi belirterek sizlere kışın bu bölgede neler yapabileceğinizi ve kışın da buralara geldiğinizde hangi aktivitelerde bulunabileceğinizi de yavaş yavaş aktarmaya başlayacağız.Şimdi sizlere aktaracağımız yere hem yazın hem kışın gelebilirsiniz…Kocaelinin kurtuluşunda büyük çabası bulunan Akçakoca Bey’in de mezarının bulunduğu Baba Tepesi.Kandıra’ya ve Kerpe’ye tam anlamıyla tepeden bakar ve kuşbakışı güzel bir doğa manzarası ziyafeti sunar size.Kerpe’ye ya da Kandıra sahillerine geldiğinizde Kerpe-Kandıra yolu arasında bulunan bu Baba Tepe’sine de mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz..

Daha Büyük Görüntüle

Kandıra Baba Tepesi’ne çıktığınızda Akçakoca Bey’in anıt mezarı ile karşılaşırsınız.Kerpe’yi ve diğer sahilleri ve Kandıra’yı kuş bakışı olarak bu tepeden izleyebilirsiniz..

P1060577

P1060581

 

Yaz-kış doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için ve trekkingciler için ideal bir bölgedir burası.Çok dik yamaçları bulunmaz.

 

P1060586

Kandıra Baba Dağı’ndan Kerpe’yi kuşbakışı rahatlıkla görebilirsiniz..

P1060587

P1060593

P1060596

Tatilciler için piknik yapmaları amacıyla bu bölge düzenlenmiştir.Her yıl Kandıra Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez etkinlikleri çerçevesinde 6 Mayıs’ta buraya çıkılır ve yazın gelişi kutlanır.

Eğer doğa yürüyüşlerini ve doğayı seviyorsanız bu kadar iyi bir manzaranın birleştiği bu noktayı mutlaka ziyaret edin.

P1060602

Yukarıdaki resimde Kerpe-Kandıra yolunu görmektesiniz..Kerpe-Kandıra yolu üzerinde bulunan bölgeye levhalar aracılığı ile rahatça ulaşabilirsiniz..

Bunlara da bakabilirsiniz...

Otel ve Pansiyonlar
Kerpe'de 2021 Yaz Sezonu
  FaceBook ta paylaş
34.128 kez gösterildi...

Etiketler: , , , , ,Yorum Yapın

 

Kerpe

Kerpepansiyonlari.com 2011 yılından bu yana Kandıra ve sahilleri hakkında, Kerpe Pansiyon ve Kerpe Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor
Reklam vermek için tıklayın


Copyright © 2011-2019 Kerpepansiyonlari.com – Kerpe Pansiyon, Kerpe Otel. Tüm hakları saklıdır. | Kerpe'nin yeni rehberi...