Buradasınız : Ana Sayfa // Kefken // Kefken’e nasıl gidilir?

Kefken’e nasıl gidilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kerpe, Kandıra sahilleri tanıtım sitesi olarak Kandıra bölgesinde bulunan diğer sahilleri de tanıtmaya devam ediyoruz.Bölgenin en güçlü kaynağı olan kerpepansiyonlari.com’da en doğru ve en kaliteli bilgiyi siz tatilciler için derledik.Kandıra, Kerpe deyince akla gelen yerlerin en bilindiği ve en geniş nüfuslu olan bölgesi Kefken’dir.Kefken Kandıra ilçesine bağlı bir köydür.Kefken’in nüfusu 2012 nüfus sayımı verilerine göre 1364’tür.Yaz aylarında nüfus 15,000 kişiyi bulmaktadır.

Kefken Kandıra’ya 19 km, Kocaeli(İzmit)’e 70 km uzaklıktadır.Bölge halkı geçimini Kefken’de bulunan Kefken Limanı sayesinde balıkçılık ile yapmaktadır.Kefken’den çıkarılan balıklar Kocaeli, İstanbul bölgesine sevk edilmekte ve buralarda alıcı bulmaktadır.Yaz-Kış her dönem bölgede balık bulabilirsiniz..Bölge halkı balıkçılığı profesyonel olarak yapmaktadır..
Kerpe’ye geldiğinizde ya da yakın bir yer olarak Kefken’e gelmek istediğinizde hangi yolları izleyeceğinizi sizlere tarif edeceğiz.

Kefken’e gelmek için öncelikle;

İstanbul’dan Kefken’e nasıl gidilir?

adlı yazımızı okuyabilirsiniz..

Kefken’e gelmek için Kandıra’ya geldikten sonra İlçe girişinde bulunan Kandıra ışıklarından dümdüz ilerleyerek levhalar yönünde Kefken yönüne doğru ilerleyiniz ve yolu bırakmadan devam ediniz..

P1050541

19 km sonra Kefken’e varacaksınız.Kerpe-Kefken ayrımından Kefken yönünde doğru yolu bırakmadan ilerleyiniz..

P1050598

Kerpe-Kefken ayrımından Kefken yönüne döndüktan sonra 10 km yolunuz kalacak Kefken’e…

P1050615

Daha sonra önünüze Kumcağız, Kerpe, Cebeci, Babalı, Kefken,Kovanağzı levhaları çıkacak.Kefken yönüne doğru ilerleyerek Kurtyeri Köprüsü’nden geçmek suretiyle Kefken’e ulaşabilirsiniz..

P1060108

Kefken’e girdiğinizde Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampı’nı burada görebilirsiniz ve İstanbul’dan bu bölgeye ne kadar rağbet gösterildiği konusunda biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz..

Kefken merkezinde Kandıra sahillerinde karşılayamadığınız bütün ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz..Kasap’tan manava,balıkçıya, süpermarketlere, lokantalara, eczanelere, restaurantlara, fırınlara kadar bir sürü ihtiyacınızı burada karşılayabilirsiniz..Bölgenin en çok gelişmişlik gösteren sahili Kefken’dir…

P1060112

P1060130

Kefken Merkezi’nde denize girmek için Kumcağız ve Kovanağzı sahillerini kullanabilirsiniz..

İyi tatiller.

 

Bunlara da bakabilirsiniz...

Kerpe Alper Apart Otel
Kerpe Lidya Beach Hotel
  FaceBook ta paylaş
6.347 kez gösterildi...

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,1 Yorum yapılmış " Kefken’e nasıl gidilir? "

  1. banu dedi ki:

    Siteniz sayesinde navigasyon cihazlarına bile ihtiyacımız kalmadı android uygulamanız da öok gzel…

Yorum Yapın

 

Kerpe

Kerpepansiyonlari.com 2011 yılından bu yana Kandıra ve sahilleri hakkında, Kerpe Pansiyon ve Kerpe Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor
Reklam vermek için tıklayın


Copyright © 2011-2019 Kerpepansiyonlari.com – Kerpe Pansiyon, Kerpe Otel. Tüm hakları saklıdır. | Kerpe'nin yeni rehberi...