Kefken

Kefken aslında Kandıra sahilleri arasında bölgede en çok bilinen sahildir.Gerek gelişmişliği, gerekse de balıkçılık faaliyetleri ile İzmit ve istanbul’a balık satması sebebi ile Kandıra sahilleri arasında en çok bilinenidir ki.Kefken’in de Kefken adı ile girebileceğiniz bir sahili yoktur aslında.Ya Kumcağız’a gireceksiniz; ya Kapri’ye ; ya da Limanın arkasında yeni açılan ufak plaja..

Kefken Kandıra’ya 19 km, Kocaeli(İzmit)’e 70 km uzaklıktadır.Bölge halkı geçimini Kefken’de bulunan Kefken Limanı sayesinde balıkçılık ile yapmaktadır.Kefken’den çıkarılan balıklar Kocaeli, İstanbul bölgesine sevk edilmekte ve buralarda alıcı bulmaktadır.Yaz-Kış her dönem bölgede balık bulabilirsiniz..Bölge halkı balıkçılığı profesyonel olarak yapmaktadır..


Kerpe’ye geldiğinizde ya da yakın bir yer olarak Kefken’e gelmek istediğinizde hangi yolları izleyeceğinizi sizlere tarif edeceğiz.

Kefken’e Nasıl gidilir?

İstanbul’dan Kefken’e nasıl gidilir?


1.231 kez gösterildi...Yorum yapma kapalı

 

Kerpe

Kerpepansiyonlari.com 2011 yılından bu yana Kandıra ve sahilleri hakkında, Kerpe Pansiyon ve Kerpe Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor
Reklam vermek için tıklayın


Copyright © 2011-2019 Kerpepansiyonlari.com – Kerpe Pansiyon, Kerpe Otel. Tüm hakları saklıdır. | Kerpe'nin yeni rehberi...